CLOK logo

Boltby Forest & Dale Town Moor

10th November 2013

Results

CLOK logo
    Name                           Age class   Club               Time

Brown course
 1  Joe Woodley                        M18     AIRE              57:10
 2  Alistair Wood                      M60     AIRE              73:08
 3  Alastair Mackenzie                 M55     CLOK              75:21
 4  Edwyn Oliver-Evans                 M18     CLARO             82:30
 5  Timothy Evans                      M50     CLARO             91:52
 6  Jeff Harris                        M55     EBOR              93:25

    Victor Chechik                     M45     EBOR                 w3

Blue course
 1  Lucy Haines                        W14     AIRE              45:50
 2  Nicholas Wadd                      M45     CLOK              47:00
 3  Brendan Anglim                     M40     CLOK              49:05
 4  Peter Haines                       M55     AIRE              49:06
 5  Barnaby Warren                     M18     NN                50:20
 6  Steve Whitehead                    M60     EBOR              52:28
 7  Stuart Fraser                      M21     EBOR              55:17
 8  Vincent Grealy                     M50     CLARO             55:44
 9  Peter Jones                        M55     AIRE              56:16
10  Steve Jobson                       M50     RAFO              58:20
11  Steven Wood                        M60     EPOC              58:47
12  Paul Leonard                       M45     CLOK              60:06
13  Bob Cooper                         M65     NN                61:17
14  Graham Capper                      M55     EBOR              64:18
15  David Lloyd                        M60     EBOR              64:32
16  Chris Bradford                     M60     NATO              64:36
17  David Murphy                       M50     CLOK              65:09
18  Damien Handslip                    M45     CLARO             65:57
19  Keith MacDermott                   M60     EBOR              67:17
20  Chris Penny                        M50     AIRE              67:46
21  Mike Ridealgh                      M60     EBOR              68:00
22  Howard Sawyer                      M55     AIRE              69:18
23  Allen Barnes                       M70     CLARO             70:05
24  George Hare                        M45     NATO              70:11
25  Stuart Gall                        M35     SOLWAY            70:48
26  Martyn Dean                        M50     CLOK              72:47
27  Michael Garratt                    M60     CLOK              72:59
28  Stan Appleton                      M65     CLARO             73:40
29  Stephen Powell                     M45     CLOK              75:34
30  Diane Mayes                        W40     CLOK              77:10
31  Ian Scott                          M50     CLOK              77:35
32  Dougie Nisbet                      M50     NN                79:07
33  Phill Newton                       M45     CLOK              79:50
34  Bref O'Rourke                      M60     CLOK              92:33
35  Martin Adamson                     M70     CLOK             102:11
36  Joe Dobbs                          M70     CLOK             115:02

    Vicky Tucker                       W35     CLOK              m6-15

Green course
 1  David Averill                      M45     BAOC              44:00
 2  John Offen                         M45     Ind               44:41
 3  Helen Wood                         W18     AIRE              45:23
 4  Geoffrey Hensman                   M65     CLARO             50:59
 5  Ann Cranke                         W55     CLOK              52:01
 6  Katherine Bett                     W18     SN                54:03
 7  Paul Taylor                        M65     CLOK              55:08
 8  Barrie Speake                      M70     EBOR              55:31
 9  Helen Gardner                      W60     EBOR              57:28
10  John Hunter                        M14     CLOK              58:19
11  Paul Wood                          M50     AIRE              60:12
12  Roy Bradley                        M65     CLOK              60:50
13  Louise Dunn                        W50     EBOR              60:55
14  Graham Todd                        M60     EBOR              61:51
15  Malcolm Hewitson                   M50     CLOK              65:54
16  Debby Warren                       W50     NN                66:32
17  Shelly Williams                    W50     CLOK              66:44
18  Jackie Barnes                      W65     CLARO             70:11
19  Simon Schmuck                      M55     CLOK              72:21
20  Maria Chechik                      W45     EBOR              74:33
21  Bob Richardson                     M60     NATO              75:46
22  Tim Moon                           M60     CLARO             77:06
23  Barry Harrison                     M70     CLOK              80:20
24  Liz Potterton                      W35     CLARO             82:01
25  Maja While                         W45     CLARO             82:02
26  Victoria Todd                      W21     EBOR              82:05
27  Chris Petre                        M50     CLOK              83:16
28  Dave Allison                       M75     CLOK              84:37
29  Trevor Peacock                     M40     CLOK              85:41
30  Abbie Hull                         W21     CLOK              87:36
31  Mary Rack                          W50     NATO              93:47
32  Ian MacGregor                      M40     CLOK             111:19

    Ben Mellor                         M40     Ind                  m9
    Andrew Lambe                       M40     CLOK                m11

Short Green course
 1  Saskia Warren                      W14     NN                41:11
 2  Lindsey Hensman                    W65     CLARO             41:13
 3  David Horn                         M65     EBOR              46:34
 4  Geoff Harrison                     M60     CLOK              47:22
 5  Kevin Gallagher                    M60     LEI               48:31
 6  Gill Mawby                         W65     EBOR              49:35
 7  Shirley Wood                       W55     AIRE              50:19
 8  Caroline Mackenzie                 W50     CLOK              54:04
 9  Celia Wells                        W75     EBOR              54:20
10  Alison Hodgson                     W65     CLOK              54:27
11  Mike Hardy                         M75     CLOK              54:29
12  Malcolm McIvor                     M70     DEE               56:16
13  Maureen Webb                       W60     CLOK              63:15
14  Peter Wells                        M75     EBOR              78:53
15  Wendy Offen                        W45     Ind               81:31
16  Joan Selby                         W70     CLOK              82:37
17  Margaret Fountain                  W70     EBOR              86:08
18  Janet Todd                         W60     EBOR             101:05

Light Green course
 1  Anika Schwarze-Chintapatla         W12     EBOR              38:17
 2  Tara Schwarze-Chintapatla          W14     EBOR              43:18
 3  Peter While                        M16     CLARO             50:13
 4  James Lister                       M14     YARM SCHOOL       55:48
 5  Isaac Murray                       M12     YARM SCHOOL       58:41
 6  Stephen Hopper                     M55     CLOK              59:37
 7  Wendy Taylor                       W55     CLOK              64:17
 8  Joseph Trigg                       M60     CLOK              65:42
 9  Richard Kirk                       M60     CLARO             66:49
10  Bruce Stainsby                     M65     CLOK              69:19
11  Helen Meredith                     W30     Ind               70:53
12  Judith Robb                        W70     CLOK              71:55
13  Robert Ian Robb                    M70     CLOK              72:32
14  Imogen Wadd                        W16     CLOK              76:47
15  Celia Dean                         W55     CLOK              80:07
16  Alexandra Hare                     W12     NATO              81:56
17  Oscar Anglim                       M14     CLOK              85:13
18  Eileen Bedwell                     W80     CLOK              87:19
19  Hazel Wake                         W12     YARM SCHOOL      119:44

Orange course
 1  Patrick Mellor                     M12     Ind               22:50
 2  Susan Wadd                         W45     CLOK              25:34
 3  Jeneba Wright                      W12     NN                25:50
 4  Edward Day                         M14     Ind               30:35
 5  Ewan Wadd                          M12     CLOK              31:10
 6  Elizabeth Dean                     W14     CLOK              31:54
 7  George Mellor                      M10     Ind               33:37
 8  Sue Penny                          W50     AIRE              38:44
 9  Gill Hardy                         W75     CLOK              41:48
10  Eve Turnbull                       W12     YARM SCHOOL       46:13
11  Rosalie Dang                       W14     YARM SCHOOL       47:19
12  Nathen Elliott + 1                 M14     Ind               57:53
13  Roger Mawby                        M70     EBOR              64:02

    Enid Harrison                      W60     CLOK         m2 m5 m7-8

Yellow course
 1  Maya Wright                        W10     NN                29:49
 2  Ivan Mellor                        M8      Ind               34:20
 3  Niamh Tucker-mcauley               W10     CLOK              35:29
 4  Sonya Chechik                      W8      EBOR              41:49
 5  George + Patrick Mellor            M10     Ind               47:44

White course
 1  Rebeca Mayes                       W6      CLOK              19:19
 2  Isabel Mayes                       W8      CLOK              20:13
 3  Yolanda Wright                     W10     NN                27:46
 4  Reuben Mellor                      M6      Ind               33:42
 5  Daniel Meredith + 2                M3                        56:11

    Esme Tucker-Mcauley                W10     CLOK                 m2